מיקרומדיק

מיקרומדיק

אנו מחזיקים בכ- 46% מהון המניות המונפק והנפרע של חברת מיקרומדיק טכנולוגיות בע"מ.

חברת מיקרומדיק טכנולוגיות בע"מ הינה חברה ציבורית הנסחרת בבורסה בתל-אביב ובעלת פורטפוליו של מוצרים בתחום הדיאגנוסטיקה הסרטנית, המתמקדות בעיקר בזיהוי מוקדם, מעקב אחר הישנות המחלה וזיהוי של תאים סרטניים ופרה-סרטניים, כמו גם הערכת הסיכונים הקשורים בתופעות לוואי של הטיפולים במחלה.

להלן הפרויקטים העיקריים של מיקרומדיק:

  • טכנולוגיית ה CellDetect® – פלטפורמה טכנולוגית המשמשת לאבחון של תאים סרטניים ופרה-סרטניים באמצעות צביעתם בצבע ייחודי. החברה מתמקדת בשתי אינדיקציות ראשונות:
    1. אבחון ומעקב אחר הישנות של סרטן שלפוחית השתן.
    2. אבחון של סרטן צוואר הרחם.
  • בדיקת ה- BRONJ – בדיקה גנטית לזיהוי חולי סרטן בעלי סיכון מוגבר לפיתוח תופעת לוואי בשם BRONJ המאופיינת בריקבון עצמות הלסת כתוצאה משימוש בתרופות ממשפחת הביספוספונטים.

פלטפורמת טכנולוגיית ה ®CellDetect

טכנולוגיית ה- CellDetect® של חברת מיקרומדיק הינה טכנולוגיה אבחנתית לצביעה וזיהוי של תאים סרטניים ופרה-סרטניים המאפשרת. הטכנולוגיה בעלת פוטנציאל לזהות סוגים רבים של סרטן וכרגע מתמקדת באבחון ומעקב אחר הישנות של סרטן שלפוחית השתן באמצעות בדיקת שתן ואבחון של סרטן צוואר הרחם.
לבדיקה זו אין תופעות לוואי או סיכונים מיוחדים ותוצאותיה זמינות תוך שעות ספורות. הבדיקה משתמשת בחומרים וציוד הקיימים בכל מעבדה פתולוגית. פרוטוקול הצביעה קצר יחסית (פחות משעה וחצי, כולל שעה של תהליך ההכנה) ומאפשר שימוש גם במערכות אוטומטיות. לבדיקה פוטנציאל לספק לפתולוג כלי ייחודי, פשוט ויעיל המשלב אבחון באמצעות צבע, כמו גם שימוש בפרמטרים מורפולוגיים לזיהוי ואבחון דרגות שונות של גידולים.

אתר החברה: www.zetiq.co.il

בדיקת ה- BRONJ

מחלות הסרטן והאוסטיאופורוזיס דורשות טיפול במגוון רחב של תרופות מחזקות עצם. בארה"ב יותר מ- 15 מיליון מרשמים של תרופות ממשפחת הביספוספונטים למתן אורלי או כעירוי תוך ורידי ניתנים בשנה למניעה וטיפול במחלת האוסטיאופורוזיס ומניעת סיבוכים בעקבות התפשטות מחלת הסרטן לעצמות. תופעת ה- BRONJ הינה תופעת לוואי חמורה הנובעת משימוש בתרופות מסוג ביספוספונטים הגורמות לנמק של עצמות הלסת. תופעה זו, הנגרמת מהעלייה בכמות המרשמים לתרופות ממשפחת הביספוספונטים לטיפול בחולי סרטן ואוסטיאופורוזיס, נפוצה בעיקר אצל חולים המקבלים את התרופות במתן עירוי תוך ורידי.

חברת מיקרומדיק מתמקדת בפיתוח סמן גנטי ייחודי לחיזוי קבוצת החולים הנמצאת בסיכון מוגבר להתפתחות תופעת לוואי זו, במיוחד בקרב חולי הסרטן ממשפחת המיאלומה הנפוצה.

אתר החברה: www.m-medic.com