אודות

ביולייט מדעי החיים בע”מ היא חברה מובילה המשקיעה בחברות ומנהלת פרויקטים בתחום המחלות והטיפולים בעיניים. חברות הפורטפוליו של ביולייט עוסקות במכשור רפואי מתקדם, תרופות, דיאגנוסטיקה ורפואה דיגיטלית וכולן ממחישות את הפוטנציאל העצום בחדשנות הישראלית בתחומים אלה. 

פיתוח ומיסחור הטכנולוגיות והמוצרים של החברה בתחום העיניים
מוצרי העיניים המפותחים על ידי חברות קבוצת ביולייט מוכוונים לאבחון ולטיפול חדשני בצרכים של אוכלוסיות חולים המתמודדות עם מחלות עיניים. מוצרי העיניים השונים נמצאים בשלבים מסחריים וקליניים (או פרה קליניים) שונים. בכוונת ביולייט, בהתאם ליכולותיה הפיננסיות, להמשיך להוסיף ולהרחיב את היצע הטכנולוגיות והמוצרים המפותחים, בין אם על ידי השקעה בחברות נוספות ובין אם באמצעות פיתוח עסקי והרחבת פעילות החברות הקיימות.

התפתחות תחום העיניים
הגידול באוכלוסיית העולם, הזדקנות האוכלוסייה כמו גם הגידול בגורמים הפוגעים בעיניים (חשיפה לשמש, מסכי מחשב ועוד) מגבירים את הצורך בפתרונות חדשניים ויעילים לתחום מחלות העיניים. לכך מתווספת גם מגמה של קיטון במספר רופאי העיניים לנפש והצורך שהתגבר במיוחד בימי מגיפה הקורונה לצמצם את הביקורים במרפאות עיניים ולייעל אותם.

הפעילות בתחום העיניים

פעילות ביולייט בתחום העיניים כוללת מחקר ופיתוח, השקעות ו/או ומכירות במוצרי העיניים הבאים:

  • טכנולוגיית הTeaRx™ של דיאגנוסטיר – פלטפורמה דיאגנוסטית המיועדת לאבחנה של מחלות בקדמת העין על-ידי בחינה של מספר חומרים בהרכב נוזל הדמעות. האינדיקציה הראשונה היא זיהוי, התאמה אישית ומעקב אחר טיפול בסינדרום העין היבשה (DES).
  • טכנולוגיית הEye-D של וייסיי – פיתוח שתל תת לחמיתי (Eye-D) לשחרור מושהה ומבוקר של חומר פעיל לטיפול בגלאוקומה, המבוסס על הטכנולוגיה לה וייסיי קיבלה רישיון בלעדי כלל עולמי.
  • טכנולוגיית LipiCare של ליפיקייר – פעילות פיתוח ומסחור מגוון פורמולציות טיפתיות להנגשת מולקולות שומניות לפני העין למגוון מחלות וסינדרומים. ליפיקייר עוסקת במוצר יחיד על בסיס טכנולוגיה זו ה- Ocular D.
  • מוצר LIPITEAR™ – פעילות שווק מוצר רפואי מאושר לטיפול בסינדרום העין היבשה (DES) ולשימושים נוספים בתחום מחלות העיניים.
  • טכנולוגיית OphRx של אופ אר אקס – פעילות פיתוח תרופות לטיפול במחלות עיניים באמצעות פלטפורמה טכנולוגית חדשנית המשפרת הולכת טיפות וחומרים מוזרקים לעיניים המבוססת על ננו-מבנים.
  • מערכת ה- IOPtiMate™ של איי אופטימה – מכשיר רפואי המבוסס על טכנולוגיית לייזר CO2 המאפשר לבצע ניתוח לטיפול בגלאוקומה ללא חדירה אל החלק הפנימי של גלגל העין בהליך המכונה CLASS.
 

טכנולוגיות נוספות בתחום העיניים (באמצעות חברות מוחזקות) – פורטפוליו הטכנולוגיות והמוצרים בתחום מחלות העיניים שביולייט השקיעה בהן כולל את: סנאוקוליס, בלקין לייזר, טרסייה פארמה ו- AEYE Health, Inc.

ביולייט התאגדה בישראל והינה חברה ציבורית הנסחרת בבורסה בתל-אביב (BOLT).

אסטרטגיה

התמקדות במציאת פתרונות למחלות
המאופיינות באוכלוסיות חולים גדולות וצומחות
בעלות צורך קליני בפתרונות חדשניים

שמירה על פורטפוליו מגוון ומאוזן של
טכנולוגיות ייחודיות לאבחון וטיפול
של מחלות העיניים והרחבתו.

יצירת רשת גלובלית ומגוונת של
מומחי תעשייה להאצת סינרגיות
ידע וחדשנות

הנהלה

סמנכ"ל
היועצת המשפטית של הקבוצה ומזכירת החברה

סמנכ״ל כספים

סמנכ"ל רפואי

דירקטוריון

יו"ר דירקטוריון

סגנית יו"ר דירקטוריון

חברת דירקטוריון

חבר דירקטוריון

חברת דירקטוריון

חבר דירקטוריון

וועדה מדעית מייעצת

דר' וינסנט אנידו

פרופ' ג'פרי גולדברג

פרופ' ענת לבנשטיין

ד׳ר רון נוימן

ד׳ר ג׳וזף טאובר